Як працюють датчики тиску в шинах?

Призначення датчиків тиску в шинах

Контролювати тиск у шинах важливо регулярно. Робити це потрібно з таких міркувань:

При великих відстанях, одноразових пробігах та ігноруванні регулярної необхідності тиску в шинах, автомобілісти СТО часто помічають проблему тільки на етапі критичної втрати тиску, коли в наявності – серйозні ушкодження, і про відновлювальні роботи говорити пізно.

Навіщо потрібні датчики тиску в автошинах?

Досвідчені автолюбителі знають – зміна тиску в шинах може спровокувати аварійну ситуацію. Регулярна їзда на перекачаних, або навпаки – приспущених колесах призводить до швидкого зносу покришок і погіршення маневреності авто. Відповідальні автолюбителі (яких, на жаль, меншість) регулярно перевіряють шини за допомогою манометра. Решта – по-старому, довіряють власному окоміру, і підкачують колеса в разі їх помітного просідання. 

 

Датчики візьмуть на себе контроль над вашими колесами, і попередять про проблему за допомогою світлового або звукового сигналу.

Як працює датчик тиску в шинах?

Малу просадку коліс на око помітити важко, і якщо є невеликий прокол камери, водій ризикує завершити подорож десь у кюветі. У разі пробою колеса, індикатори зафіксують зміну, і передадуть господареві авто попереджувальний сигнал. Ці пристрої не врятують водія тільки коли стався раптовий серйозний розрив шини. У цьому випадку водій сам відчує недобре, оскільки повітря з розірваної камери виходить дуже швидко

Які існують види датчиків тиску в шинах за типом кріплення?

Якщо класифікувати індикатори залежно від способу інсталяції, то розрізняють 2 типи цих пристроїв:

  • зовнішні;

  • внутрішні.

 

Перший вид індикаторів встановлюється замість стандартних ковпачків зовні колеса. Їхня перевага – порівняно невисока вартість і легке встановлення. Але індикатори такого типу швидко зношуються, і є ризик, що їх просто скрутять любителі поживитися за рахунок інших.


Внутрішні датчики тиску в шинах коштують дорожче, але зате і служать довше. Їх інсталюють на повітропровід, замість мундштука, через який в камеру закачується повітря, а сенсор індикатора розміщується всередині камери. Ці пристрої абсолютно непомітні оточуючим, тому вкрасти їх можуть тільки разом з машиною. Завдяки кріпленню, індикатори цього типу менше страждають від навантажень у процесі переміщення авто, і не схильні до впливу навколишнього середовища. Для встановлення таких пристроїв власнику авто доведеться звернутися в СТО Auto Master.

Прив'язка датчиків тиску в шинах

Цю процедуру необхідно виконувати щоразу під час встановлення нових контролерів або під час під’єднання їх до зовнішніх пристроїв. При зміні сезонної гуми разом з колісними дисками, теж потрібна прив’язка датчиків тиску в шинах. Слід уточнити, що вибирати такі контролери необхідно за ВІН-кодом автомобіля, оскільки на різних континентах їхня робоча частота відрізняється. Після купівлі цих сенсорів, знаючи, де розташований датчик тиску шин, необхідно на кожному колесі їх демонтувати. Перш ніж це робити, потрібно переконатися, що ЕБУ не сигналізує про збої в роботі системи. Якщо горить сенсор на приладовій панелі, отже, необхідно уточнити, як відключити датчик тиску в шинах, і тільки після скидання робити відключення.

 

Що стосується прив’язки сенсорів до ЕБУ, це робиться в кілька кроків:

    • Активація через систему TPMS Tool.

    • Вхід у систему ініціалізації через інтерфейс Consult.

    • Прописка ID кожного сенсора в полі ID Registration.

Дилерський сканер – це активатор датчиків тиску в шинах для автомобілів Volvo. Такі сканери є в сертифікованих автосервісах. На інших марках авто активація виконується іншими способами. Тому раціонально звернутися саме в автосервіс, де всі ці способи вміють застосовувати, незалежно від марки машини.

Як перевірити датчик тиску в шинах

Все, що необхідно для перевірки, це манометр і скануючий прилад. Останній є не у всіх, тому часто перевірка закінчується тим, що порівнюється тиск, який показує манометр і система контролю. Якщо значення різняться, необхідно демонтувати контролер для діагностики сканером. У більшості випадків деталь підлягає заміні. Якщо ви знаєте, як встановити датчики тиску в шинах, це не привід виконувати їх заміну самостійно. Відсутність досвіду сприяє допущенню помилок, через що система працюватиме некоректно.


Радимо вам звернутися до фахівців сервісного центру Auto Master, які якісно і за короткий термін підключать і налаштують датчики тиску в шинах на вашому авто.

viber telegram