Хімчистка автомобільного салону – це послуга комплексного прибирання всіх мікрочастинок пилу, а також бруду всього, що знаходиться всередині внутрішнього простору автомобіля, з використанням особливих хімічних засобів і засобів для виведення плям. Сьогодні, за допомогою сучасних технологій і засобів для чищення, можна знищити мікроби і бактерії в найскладніших і важкодоступних місцях (наприклад, у міжпанельних стиках).
Види хімчистки автомобіля
Існує відразу кілька видів хімічного чищення:
– Проста автохімчистка.
Виймати будь-які частини салону або запчастини не потрібно.
– Чистка з частковим демонтажем.
З салону знімаються тільки сидіння.
– Чистка з повним демонтажем.
З салону виймаються всі компоненти, що гарантує більш ретельне прибирання.
Також існують різні види хімчисток, залежно від способу здійснення чистки, бюджету власника і ступеня забруднення:
– Парова хімчистка.
Це, напевно, найбільш традиційний вид хімчистки авто. Принцип її полягає в тому, що подача гарячої пари здійснюється парогенератором під тиском. Це один з найвигідніших методів, оскільки сама послуга відносно недорога, але в результаті не залишається грибка або цвілі.
– Наноочищення.
Один із найсучасніших методів хімчистки, який не тільки ідеально очищає ваш салон, а й за допомогою спеціальних молекулярних сполук захищає його від забруднень у майбутньому. Ці сполуки наносяться на поверхню. Варто зазначити, що вартість цього методу досить дорога, але, тим не менш, наноочищення стає все більш популярним.
– Суха чистка.
Салон швидко очищається за допомогою особливих складів, і надовго залишається чистим. Головною перевагою такого чищення є майже миттєве висихання. Про цей спосіб більш докладніше ви зможете прочитати в кінці нашої статті.
– Звичайна мийка.
Найбюджетніший спосіб хімчистки, але в той же час і найнеякісніший, оскільки салон після нього може сохнути кілька днів.
Важливо пам’ятати, що якісна професійна хімчистка салону автомобіля має тривати не менше 8-12 годин. Час залежить від ступеня забрудненості, моделі та типу автомобіля, а також обраних послуг.
Хімчистка автомобіля своїми руками
Як підготувати автомобіль до хімчистки
Наводити “марафет” у салоні набагато важливіше, ніж стежити за чистотою зовні, тому що водій і його пасажири, перебуваючи всередині машини, будуть дихати тим, що в ньому знаходиться. Не потрібно багато розуму, щоб здогадатися, що в чистому салоні повітря буде чистим, а в брудному запиленому – правильно… доведеться “дихати” пилом і брудом.
Ті, хто приділяє увагу салону свого автомобіля, користуються послугами СТО, де за чималі гроші фахівці проводять повну хімчистку салону. Вартість процедури складно назвати прийнятною, тому з іншого боку можна зрозуміти тих, хто не махнув рукою на численні плями на оббивці і неприємні розводи на дверних картах.
Перед тим, як приступити до хімчистки автомобіля, необхідно видалити з салону і багажника всі зайві предмети, зняти з сидінь чохли, якщо вони є, і витягнути килимки. Роботи необхідно проводити в сухому і добре вентильованому приміщенні. По-перше, таким чином ви менше контактуватимете з хімічними речовинами, по-друге, менше часу піде на просушку автомобіля.
Для того, щоб зробити хімчистку салону своїми руками вам знадобиться:
1. Розпилювач (тригер), краще взяти пінні з накачуванням тиску.
2. Мікрофіброва ганчірка, її відмінність від звичайної ганчірки в тому, що вона не залишає ворсинок та інших слідів на поверхні, водночас має чудові вбиральні властивості. Всього буде потрібно 5-7 штук, все залежить від розміру ганчірок і самого салону.
3. Аплікатор з мікрофібри (губка, що складається з поролону і мікрофібри).
4. Щітки – вони мають бути різної жорсткості. Якщо коротко, то щітки для чищення слона мають бути якісні, бажано з натуральним ворсом, і щоб не линяли. Для килимків вибирайте жорсткіші, для шкіри та оббивки – м’якші. Коротше дивлячись який матеріал, тканина тощо. Краще візьміть різної жорсткості, в процесі самі побачите, які кращі, а які були куплені даремно.
В якому порядку проводити хімчистку салону
Почерговість хімчистки салону така:
- Стеля.
- Пластикові панелі.
- Сидіння.
- Дверні карти.
- Підлога.
Хімчистка стелі
1. Наносимо очищувач з розпилювача і розподіляємо піну по поверхні за допомогою рушника. Дотримуємося рекомендацій виробника, можливо, засіб доведеться залишити подіяти кілька хвилин. Зазвичай пінні очищувачі не потрібно втирати, оскільки піна абсорбує забруднення і видаляє їх із тканини.
2. Видаляємо залишки засобів чистим рушником.
Миття автомобільного скла
Наносимо з розпилювача очищувач для скла і протираємо скло мікрофібровим рушником. Робимо це як із зовнішньої, так і з внутрішньої поверхні скла.
Хімчистка панелі приладів і передньої панелі
Для очищення цих поверхонь вам будуть потрібні спеціальні продукти, які бувають у вигляді пасти, піни, спрею і можуть наноситися за допомогою поролонового аплікатора або з розпилювача. Після обробки деталь слід протерти насухо чистим рушником, бажано сухою мікрофіброю.
Хімчистка підлоги
Наносимо піну на підлогу, залишаємо на кілька хвилин до її зникнення. Бруд, що проступив на поверхню, найкраще зібрати за допомогою пилососа, а локальні плями обробити щіткою (підійде навіть жорстка) або рушником.
Хімчистка дверей
Метод роботи такий самий, як у попередньому пункті. З обережністю працюємо в районі склопідйомників. Там краще наносити засіб не з розпилювача, а губкою. Також обережно працюємо в районі ущільнювачів, оскільки не слід допускати потрапляння рідини на механізми, розташовані всередині дверей.
Сушіння після хімчистки
Це етап, яким не слід нехтувати. Навіть якщо ви намагалися використовувати максимально сухі рушники, на оброблених деталях салону все одно залишиться волога. Необхідно ретельно просушити автомобіль не менше, ніж 2 години. Для цього відчиняємо дверцята та багажник і залишаємо автомобіль у добре провітрюваному місці.