Для чого роблять полірування авто?

Полірування автомобіля є важливою процедурою для догляду за автомобілем, яка не тільки покращує його зовнішній вигляд, але і має кілька інших важливих переваг. Цей процес включає в себе видалення подряпин, потертостей, окислення лакофарбового покриття та відновлення блиску і колірної насиченості кузова автомобіля. Давайте розглянемо детальніше, для чого роблять полірування авто та які переваги воно має.

Що дає полірування?

Поліровка авто допомагає:

  • “омолодити” кузовне покриття, відновити яскравість блиску та кольору;

  • полегшити постійний догляд;

  • запобігти скупченню бруду, пилу;

  • захистити поверхню від пошкоджень різноманітного походження.

Догляд з використанням спеціальних засобів надає можливість позбавитись від тьмяності, ледь помітних та глибоких подряпин, невеликих дефектів, утворити надійний захисний шар від бруду.

Якщо ви регулярно миєте автомобіль, хоча б раз на тиждень, більшість цих проблем можна уникнути. Але тут важлива якість мийки. Неякісна хімія, не підходящі та брудні ганчірки і мочалки посилюють згубний вплив бурду на лак. Навіть новий автомобіль має забруднення отримані при транспортування та зберіганні. Якщо ви помиєте автомобіль, а потім проведете тильною стороною долоні по автомобілю, ви відчуєте, що бруд на ньому накопичується, лак на дотик буде шершавим. А після висихання автомобіль здається бруднуватим на вигляд.

 

Види полірування кузова

Відновлювальне

Часткове або повне відтворення властивостей лакофарбового шару. М’яке відновлювальне полірування необхідне, коли на кузові присутні видимі дефекти покриття. Іншими словами, косметичний ремонт кузова. Основне завдання – згладжування нерівностей з подальшим нанесенням полірувальної післяпроцедурної суміші, що приховує дефекти і захищає від виникнення нових.

Глибоке абразивне

Роблять таке полірування при вже сильно виражених пошкодженнях кузовної частини. Якщо покриття пошкоджене до ґрунтового шару, спочатку проводиться фарбування пошкодженої ділянки. Після цього наноситься абразивне полірування.

Стандартне полірування двома пастами

Рекомендоване при дрібних пошкодженнях. Велико- або середньоабразивною пастою майстер на СТО знімає 1-3 мікрона лаку і наносить фінішну пасту. Такий спосіб полірування не дає можливості видалити глибокі подряпини, але прибере дрібні дефекти і відновить глянець.

Фінішне

Це передпродажне полірування пастою без абразиву. Засіб здатний заповнити дрібні тонкі подряпини, прибрати райдужні розводи і надати кузову блиск. Але довго ефект від такої поліровки не тримається.

Ці види полірувань при певних обставинах необхідні і дієві. Але маркетологи придумали ще кілька типів підвищеної вартості. Перелічимо найбільш відомі:

  • Захисне – профілактика виникнення пошкоджень кузовний частини. Наноситься на нові автомобілі. Обробка забезпечує захист лакофарбового покриття від несприятливих факторів зовнішнього середовища. Застосовуються не абразивні поліролі на основі воску і синтетики. Така обробка надає блиск, але швидко змивається.
  • Алмазне. Проводиться на фінішній стадії обробки, коли вже немає глибоких подряпин і інших дефектів. Застосовується абразив з частинками натуральних або штучних алмазів. Вартість процедури сягає ціни алмазів.
  • Нано. Під цей вид полірування навіть випустили серію “нано” складів. Після нанесення утворюється брудовідштовхуючий шар. На зворотному боці створюється нанорельєф, що відрізняється підвищеною стійкістю до потрапляння вологи. З такої поверхні легко відходить бруд і вода за допомогою звичайної тканини. Звичайно, перевірити чи утворився наношар під поліруванням чи ні, неможливо.

Узагальнюючи, полірування автомобіля має багато переваг, серед яких покращення зовнішнього вигляду, видалення подряпин та потертостей, захист лакофарбового покриття, відновлення блиску і колірної насиченості, збільшення вартості автомобіля та збереження його у довгостроковій перспективі. Тому регулярне полірування є важливою частиною догляду за автомобілем і допомагає тривалий час зберігати його в ідеальному стані.