Чи замислювалися ви колись, чому кондиціонер у вашому автомобілі припинив давати очікуваний ефект, прирікаючи вас на втомливі поїздки в задушливому та спекотному салоні? Якщо так, то ви маєте пам’ятати, що будь-які зміни в роботі цієї системи не слід недооцінювати.
Ми розповімо про те, як запобігти поламці кондиціонера, адже тут надважливою є швидкість реагування — інакше на вас можуть очікувати великі витрати, пов’язані з ремонтом системи.
Ви дізнаєтеся, як зрозуміти, що кондиціонер в авто поламався (типові ознаки неполадок). Ми розглянемо найбільш поширені симптоми несправної системи кондиціонування автомобіля, щоб виявити проблему.
Кондиціонер в автомобілі — система, що потребує догляду
Хоча може здатися, що система кондиціювання в автомобілі — один із тих елементів, який не потребує особливої уваги, насправді ситуація є іншою. Для підтримання кондиціонера в хорошому стані потрібне регулярне обслуговування, бажано раз на рік у професійному сервісі.
Чому так важливо? Це пов’язано зі специфікою роботи популярного автокондиціонера — охолодження повітря сприяє утворенню вологи, що забезпечує відмінні умови для розвитку грибків і бактерій. Перебування цих мікроорганізмів у випарнику може призвести до появи неприємних запахів, а також проблем зі здоров’ям пасажирів.
Тому при обслуговуванні в кондиціонер автомобіля вводиться озон, що має дезінфікуючі та бактерицидні властивості. Однак щорічна дезінфекція у сервісному центрі — це не все, що ми можемо зробити. Чудовим допоміжним заходом є видалення грибка з кондиціонера, яке варто здійснювати двічі на рік — кожен може зробити це самостійно.
Чому кондиціонер не працює: найпоширеніші причини
Поламки автомобільного кондиціонера трапляються, і в цьому немає нічого дивного. Цього можна очікувати, особливо якщо ми не дбаємо про регулярне обслуговування та очікуємо, що обладнання буде надійним завжди та протягом багатьох років. Однак таке мислення часто згубне і може призвести до багатьох проблем.
Кондиціонер — це лише механізм, і причин неполадок і проблем у його роботі може бути безліч:
- несправність компресора;
- несправність конденсора через забруднення;
- зламався випарник;
- несправність в електронній системі кліматичної установки;
- несправність фільтра-осушувача;
- зламався терморегулювальний вентиль;
- висохлі та тверді прокладки;
- випаровування фреону із системи тощо.
Що робити, якщо кондиціонер не працює: поради щодо діагностики та ремонту
Які ж типові симптоми несправності автомобільного кондиціонера та у чому їх причина? Розрізняють декілька ознак того, що система кондиціювання вимагає уваги та швидкої реакції. Наприклад, при включеному кондиціонері з дефлекторів з’являється неприємний затхлий запах.
Причиною цього явища є бактерії та грибки, які починають накопичуватися на поверхні випарника — ключового елемента системи кондиціювання. Він відповідає за зниження температури повітря усередині автомобіля.
Через накопичені на ньому вологу та домішки створюються ідеальні умови для розвитку згаданих мікроорганізмів. Ці мікроорганізми викликають неприємний затхлий запах, що сигналізує про проблеми із системою кондиціювання.
Хорошим способом захиститися від неприємних запахів з повітря, а отже і від вдихання шкідливих мікроорганізмів, є видалення грибків із системи кондиціювання.
Чи можна відновити кондиціонер самостійно? Цілком, якщо використовувати спеціальні препарати з бактерицидними та фунгіцидними властивостями. При використанні двічі на рік вони надовго забезпечать свіже повітря та захистять від різних недугів.
Погане охолодження та підвищена витрата палива
Зниження ефективності кондиціювання повітря — ще один сигнал, який не можна ігнорувати. Погіршення ефективності охолодження та підвищена витрата палива можуть бути наслідком збоїв у роботі цього елемента автомобіля. Причиною такого стану речей найчастіше є обмаль холодоагенту, що може бути викликане негерметичністю системи, що, своєю чергою, може бути наслідком пошкодження ущільнень, магістралей або радіатора (конденсатора).
Відсутність відповідної кількості холодоагенту спричиняє зниження ефективності системи, що призводить до погіршення теплового режиму в салоні автомобіля. Також варто відзначити, що разом з охолоджувальною рідиною виділяється мінеральне мастило, необхідна для правильного змащування компонентів системи кондиціювання.
Його відсутність може призвести до перегріву та поламки комплектовання, а, як наслідок, до ще більших проблем з кондиціонером та додаткових витрат на ремонт.
Гучний кондиціонер — симптоми, які можна почути
Найбільш поширеною причиною цього є зношування підшипника муфти компресора, що відповідає за передачу потужності від двигуна до компресора кондиціонера. З часом та експлуатації автомобіля він поступово деградує, що призводить до збільшення шуму та погіршення роботи кондиціонера.
Немає реакції кондиціонера після включення
Бувають ситуації, у яких кондиціонер після включення не буде працювати, тобто з дефлектора не буде дмухати холодне повітря, і витрата палива не збільшиться. Існує кілька причин, які можуть спричинити такі несправності, у тому числі:
- компресор кондиціонера, що заклинив;
- пошкоджена муфта компресора;
- несправний клиновий ремінь;
- занадто низький або відсутній рівень охолоджувальної рідини.
Чи можна їздити на авто з кондиціонером, що не працює?
Несправності автомобільного кондиціонера слід діагностувати якомога раніше, щоб зробити ремонт простіше та дешевше. У разі виникнення будь-якої з ознак поламки варто відвідати сервісний центр для діагностики та можливого ремонту.
Однак варто пам’ятати, що запорукою довговічності та надійності кондиціонера є його регулярне обслуговування (щорічно у вигляді комплексного чищення в майстерні) та дезінфекція (двічі на рік) для захисту від грибків, плісняви, бактерій та інших мікроорганізмів, що накопичуються в системі.