Повна шумоізоляція авто: нюанси

Шумоізоляція автомобіля – це технологія, що дає змогу усунути або істотно зменшити проникнення небажаних шумів у салон автомобіля, знизити вібронавантаження. Це досягається шляхом застосування різних вібропоглинаючих, шумопоглинаючих, шумоізолюючих і антискрипних матеріалів. Саме використання комплексу матеріалів дає найкращий акустичний ефект, даючи змогу домогтися максимального акустичного комфорту під час перебування в автомобілі і зробити звучання музики більш якісним. Крім того, шумова обробка автомобіля має антикорозійний вплив. Для досягнення результату бажано проводити шумоізоляцію якомога більшої кількості елементів автомобіля – дверей, капота, даху, багажника тощо.

Шумоізоляція авто – це не примха, а необхідність, яка дасть змогу:

 • скоротити загальний рівень шуму до 70% і практично вдвічі рівень зовнішнього шуму від самого авто;
 • поліпшити звучання акустичної системи (колонок) завдяки створенню окремого буфера для колонок, що стоять у дверях і крилах кузова, а також прибрати деренчання пластикових елементів салону;
 • під час поїздок на далекі відстані шумоізоляція авто допоможе позбутися гулу і шуму дороги в салоні, тим самим зменшуючи втомлюваність для всіх пасажирів, і поїздки на великі відстані не будуть так вимотувати;
 • згладити вібрації під час їзди по бездоріжжю;
 • зберегти тепло в салоні в зимовий час після вимкнення пічки не на 20-30 хв, а від 2 до 5 годин залежно від моделі авто;
 • забезпечити гідроізоляцію металевих деталей, отримавши додатковий захист від корозії та конденсату.

 

Домогтися саме такого результату допоможе тільки якісна шумоізоляція автомобіля, виконана професіоналами.

Повна шумоізоляція автомобіля

Повна шумоізоляція забезпечує максимальний акустичний комфорт у салоні – усуваються всі скрипи, вібрації та “цвіркуни”.

Під час повної шумоізоляції обробляються:

 • Днище багажника,
 • Задні арки (з боку салону),
 • Підлога,
 • Передні арки (з боку салону),
 • Нижня частина моторного відсіку,
 • Двері,
 • Стеля,
 • Пластикові деталі салону.

 

Шумоізоляція дверей

Шумоізоляція дверей – найважливіший етап обесшумки авто. Від них виходить близько 30-40% шуму, що проникає в салон. Також, шумоізоляція дверей допомагає розкрити потенціал встановлених у них динаміків. За підвищених вимог до звучання акустичної системи необхідна додаткова обробка дверей, так звана “акустична підготовка дверей”.

 

Шумоізоляція багажника

Шумоізоляція багажника дуже важлива – в нього виходять задні арки, а товщина металу під запаскою у більшості авто дуже мала. Як правило, ця процедура є етапом шумоізоляції підлоги. Ми не проводимо ці роботи у відриві від шумоізоляції підлоги, тому що це економічно і логічно недоцільно.

 

Шумоізоляція підлоги

Шумоізоляція підлоги є найважливішим етапом повної шумоізоляції автомобіля. Під підлогою маються на увазі також передні і задні арки, через які в салон проникає велика частина дорожнього шуму. Саме тому шумоізоляція підлоги є дуже важливим фактором зниження рівня шуму і вібрацій. Знешумлення підлоги – найбільш трудомісткий і тривалий процес. В установчому центрі InGear під нею розуміється шумоізоляція всього днища – від торпедо до кришки багажника.

Варто зазначити, що рекомендується поєднувати шумоізоляцію підлоги, дверей і стелі для досягнення відчутного ефекту.

 

Шумоізоляція задньої полиці

 

Обробка задньої полиці в седанах особливо важлива, якщо в неї вмонтовані тилові динаміки. Залежно від автомобіля і якості матеріалу, з якого виготовлена задня полиця, перед шумоізоляцією може знадобитися її посилення за допомогою, наприклад, МДФ. Також, пластикова обшивка задньої полиці в багатьох автомобілях є слабким місцем, оскільки пластикові деталі з часом починають скрипіти. Під час шумоізоляції задньої полиці це обов’язково враховується, і її пластикові деталі додатково обробляються.

 

Які види шумоізоляції можна замовити?

Шумоізоляція буває двох видів – часткова і повна.

 

 • Перший тип – це обесшумка декількох елементів автомобіля, які найбільше турбують водія.

 

 • Повною автомобільною шумоізоляцією користуються, коли потрібно обробити весь автомобіль, не оминаючи увагою капот, багажник, двері і навіть передню панель. Однак тут необхідно розуміти, що деякі звуки, які чути в салоні, можуть свідчити про поломку двигуна або підвіски, тому матеріали для шумоізоляції не повинні повністю знешумити авто.

 

На що звернути увагу при виборі типу шумоізоляції

 

Під час підбору шумоізоляційних матеріалів варто звернути увагу на питому вагу – легкі склади не принесуть бажаного ефекту, а занадто товсті буде складно встановити.

Другий важливий момент – це коефіцієнт механічних втрат (КМП). Чим вище значення цього параметра, тим краще. Оптимальний варіант 10-50%.

Крім того, варто враховувати і гнучкість матеріалу, зручність монтажу та стійкість до механічних пошкоджень. Якщо ви збираєтеся купити автомобільну шумоізоляцію і зробити все самостійно, особливу увагу приділяйте простоті монтажу.

 

Правильно підібрана і виконана обесшумка автомобіля дозволить під час їзди не відволікатися на сторонні шуми. Вона захистить кузов авто від корозії та підвищить рівень теплоізоляції. Головне – щоб вона була високої якості. З такою автомобільною шумоізоляцією в салоні буде по-справжньому комфортно!

viber telegram