Як прибрати іржу з кузова авто?

Чим небезпечна корозія автомобіля

Корозією називають процес, при якому метал руйнується через вплив зовнішнього середовища. Цьому процесу схильні не тільки залізо і сталь, але і кольорові метали (алюміній, мідь). Винятком будуть лише спеціальні сплави, які так і називають — «нержавіючими». Однак робити з них весь кузов автомобіля занадто дорого.

Коли корозія вражає автомобільний кузов, він починає втрачати свою жорсткість. Також знижується пружність металу, і це безпосередньо впливає на можливість всієї конструкції поглинати енергію в разі зіткнення. Всі ці зміни не йдуть на користь безпеки.

Зовнішній вигляд через іржу теж страждає: руді плями, «жучки» на кузові, локально нерівна поверхня металу. В особливо запущених випадках корозія здатна проїсти кузов наскрізь-це називається наскрізна корозія металу, або залишити непривабливі патьоки на прилеглих поверхнях.

Як зрозуміти, наскільки корозія уразила ваше авто

Ступінь розвитку корозії класифікують за наявністю таких проблем:

Поверхнева з’являється практично відразу на тих ділянках, де метал оголився через руйнування лакофарбового покриття. У цей період ніхто не думає про те, як прибрати “рижики” на автомобілі, тому що візуально їх фактично не видно.

Точкова – така корозія видно візуально, оскільки є коричневими або жовтими точками, діаметр яких не перевищує 5 міліметрів. Це привід зацікавитися проблемою того, як прибрати маленькі рижики з машини, але на конструктивні властивості кузова вони ніяк не впливають.

Глибока – у такій ситуації пошкодження корозією настільки великі, що здатні погіршити конструктивні особливості корпусу транспортного засобу. Щоб прибрати іржу, доведеться використовувати шліфувальний апарат та шпаклівку.

Корозія, що характеризується гниттям металу, – остання стадія окислення заліза, при якій не доведеться думати, чим видалити іржу, тому що відновлення не актуальне. Необхідно повністю видалити окислену ділянку і приварити на те місце до кузова металеву латку, щоб повернути корпусу транспортного засобу його колишні конструктивні характеристики.

Таким чином, при поверхневій корозії можна не робити нічого, але взяти це на замітку і стежити за станом кузова.

Які деталі кузова частіше схильні до корозії

  • нижні частини дверей

  • пороги

  • крила і колісні арки

  • стики деталей

  • кришка капота

  • гальмівні барабани

  • вихлопна система

  • вм’ятини після автоподій і ДТП

  • неякісно оброблені зварювальні шви після ремонту

Як видалити іржу  з кузова автомобіля?

Існують два основних способи, які дозволяють прибрати з металу сліди корозії:

Механічний;

Електрохімічні.

  • Механічний. Ділянки металу на кузові, металеві запчастини, що окислилися, обробляються. Для цього процесу можна використовувати спеціальний матеріал, що має абразивні частинки, наприклад, наждачний папір, шліфувальний пристрій. Також іржа часто обробляється за допомогою піскоструминного приладу.
  • Електрохімічний. Він є лише професійних сервісах. Крім того, даний метод має на увазі десіонізацію поверхні металу. Таким способом відбувається відновлення структури кузова. Після закінчення електрохімічного очищення метал також обробляється, покривається ґрунтовкою, потім фарбою та лаком.

Як затримати процес корозії?

Щоб не хвилювало питання, як усунути сліди іржі на поверхні авто, забезпечте йому необхідну профілактику. У цьому вам допоможуть такі рекомендації:

  • Коли на вулиці морозна погода, мийте автомобіль трохи підігрітою водою (не гарячою). Процес повторюйте регулярно за кілька діб.

  • Постійно оглядайте авто на наявність іржі. Початковий етап окислення складно помітити, проте його можна легко усунути.

  • Постійно обробляйте поверхню машини спеціальним засобом корозії. Це уповільнить поширення жита, тим більше взимку.

  • Покривайте поверхню машини воском. Шар воску заповнить всі мікротріщини, не дозволить металу контактувати з навколишнім повітрям. Процедура досить легка, але діє віск не надто довго.