Способи захисту кузова автомобіля від корозії

Захист авто від корозії – це профілактичний спосіб боротьби з іржею машини. Автомобілю потрібен постійний захист залізних елементів від різних шкідливих впливів. Корозія автомобільного кузова має ряд специфічних особливостей. Захист кузова від корозії має проводитися зі знанням основних осередків ураження автомобіля іржею. В силу своєї конструкції, багато частин кузова автомобіля неможливо оглянути без допомоги фахівців.

Які ділянки найбільш чутливі до корозії

Зварна або клепана конструкція з металу включає велику кількість порожнин та точок контакту. Будь-які з них можуть виявитися слабкими, але найчастіше від корозії страждають:

  • нижня частина дверей і поріг – вони розташовані близько до дороги, тому першими приймають удар під час їзди по калюжах, мокрому покриттю, снігу;
  • ніші над колесами та задні дахи. Вони страждають від піску, пилу, постійно контактують із реагентами для посипання доріг;
  • передня половина капота. До нього неминуче потрапляє дощова вода, наганяється потоками повітря;
  • ділянки під обшивкою. Це складні ребра жорсткості, у яких накопичується волога;
  • тріщини, сколи на покриття авто.

Ці ділянки потребують не тільки профілактики, а й повноцінного захисту. Одноразова обробка з часом втрачає ефект, її необхідно проводити повторно. Виробники забезпечують антикорозійний захист та надають гарантію, але він поширюється лише на наскрізну іржу та дефекти певних розмірів.

Методи захисту від корозії

Захист за допомогою антигравійної плівки

Антикорозійна плівка забезпечує комплексний захист від:

  • механічних пошкоджень на кшталт тріщин, подряпин;
  • корозії шляхом недопущення прямого контакту з водою, піском та хімічними реагентами;
  • вигоряння під впливом ультрафіолету;
  • передчасного зносу ЛКП;
  • пошкодження кольорового покриття під час чищення та миття.

Плівку можна наносити тільки на найвразливіші місця, а не на всю поверхню. Термін експлуатації – 2-3 роки, але потрібно враховувати, що ділянки, вже уражені іржею, не можна обробляти у такий спосіб.

Електрохімічний захист

Припускає накладання катодного струму або електрода, що запобігає появі іржі. Захист автомобіля від корозії таким способом передбачає застосування заземленого електричного блоку, підключеного до двигуна і кузова. Цей метод дозволить запобігти появі іржі, навіть якщо машина постійно зберігається просто неба, а не в гаражі.

Електрохімічний захист працює у 99% випадків, продовжує діяти протягом 10 років. На відміну від мастики, немає потреби у щорічному оновленні, можна додатково використовувати антикорозійні суміші. Так, вдасться надовго виключити негативний вплив погоди на кузов.

Звичайна і фосфатна ґрунтовка

Обробка металу таким складом проводиться перед фарбуванням, забезпечує надійне зчеплення кузова з шаром фарби. Додатково звичайна або фосфатна ґрунтовка виконує функції бар’єра для кисню та вологи, оберігаючи сталь від появи іржі. Але термін дії цього способу обмежений, тому незабаром доведеться шукати інший варіант.

Дія спеціалізованих составів

Так скорочено називають антикорозійні суміші, що продаються в аерозольних балонах. Деякі майстри використовують щільні субстанції — перед застосуванням їх нагрівають, а потім пензлем або розпилювачем наносять на поверхню автомобіля. Таку обробку роблять не рідше 1 разу на 3 роки, вона необхідна для днища та колісних арок, попередньо вимитих від бруду.

Обробка прихованих порожнин, днища

Цим місцям в авто приділяють найбільше уваги. Вони повністю ізольовані від зовнішнього середовища, не вентилюються, тому збирають велику кількість води та солі. Згодом у кузові можуть з’явитися дірки, якщо не подбати про захист. Є суміші, розроблені саме для прихованих частин у машин з пробігом, які вже мають сліди іржі – наприклад, на восковій основі.

Що потрібно зробити для профілактики

Важливо не тільки знати, чим обробити авто від корозії, але й вживати заходів для уповільнення іржі:

  • регулярно мити. Не можна залишати машину, покриту брудом, довго стояти у гаражі;

  • давати висихати після миття. Якщо загнати вологий автомобіль у гараж, що погано провітрюється, незабаром у важкодоступних ділянках почне розвиватися корозія;

  • постійно контролювати стан авто. Визначити появу іржі можна візуально, якщо оглядати кузов після кожної подорожі.

 

Антикорозійна обробка проводиться не обов’язково одним способом, нерідко поєднують кілька, щоб досягти кращого ефекту. Частота проведення залежить від обраного способу – фахівці рекомендують робити це 1 раз на 3 роки.